Beställningar

E-post: order@svancare.se

Huvudkontor i Ludvika

Svan Care AB
Alvägen 1
771 41 Ludvika
Sweden

w

Ring för rådgivning

Telefon: 0240-101 02 Våra kunniga rådgivare är tillgängliga per telefon måndag till torsdag kl. 08.00–16.00 samt fredagar kl. 08.00–15.00.

Skicka e-post

info@svancare.se Rådgivarna svarar på dina frågor per e-post kontinuerligt varje vardag kl. 08.00-16.00. Du kan även välja att bli uppringd när det passar dig. E-post för serviceärenden: service@svancare.se

Bostadsanpassning, Hjälpmedel

Mari-Ann Kerstis

Mari-Ann Kerstis

Innesäljare

Direkt: 0240-125 45
Mobil: 070-395 00 15
mari-ann@svancare.se
Växel: 0240–101 02

Lena Hjalmarsson

Lena Hjalmarsson

Produktchef/Säljare

Mobil: 070–483 71 75
lena.hjalmarsson@svancare.se
Växel: 0240–101 02

Dalarna, Jämtland, Västerbotten, Norrbotten län, Halland, Skåne, Blekinge, Kronoberg, Kalmar län

Conny Schedin

Conny Schedin

Representant/Säljare

Mobil: 070-790 04 85
conny.schedin@svancare.se
Växel: 0240–101 02

Stockholms län, Södermanland, Östergötland, Gotland

Marie Söderquist

Marie Söderquist

Representant/säljare

Mobil: 070- 790 80 81
marie.soderquist@svancare.se
Växel: 0240–101 02

Västra Götaland, Värmland, Jönköpings län

Johan Schedin

Johan Schedin

Representant/Säljare

Mobil: 076-666 11 84
johan.schedin@svancare.se
Växel: 0240 – 101 02

Örebro, Västmanland, Gävleborg, Västernorrland län, Uppsala län

Byggprojekt Gaius och Ropox

Bjarne Atlefur

Bjarne Atlefur

Regionchef Götaland

Mobil: 070-790 63 28
bjarne.atlefur@svancare.se

Björn Lindén

Björn Lindén

Regionchef Svealand och Norrland

Växel 0240- 101 02
Mobil: +46 (0) 70- 790 41 14
bjorn.linden@svancare.se

Krabat ”hjälpmedel för barn och ungdom”, V-Trak rullstolsrygg

Fredrika Cassel

Fredrika Cassel

Leg fysioterapeut/Säljare

Mobil: 072-660 21 82
fredrika.cassel@svancare.se

Service/Support

Per Jonasson

Per Jonasson

Service/support/leveranser

Direkt: 0240-12547
Mobil: 073-023 68 34
per.jonasson@svancare.se

Serviceärenden
service@svancare.se

Produktutveckling

Henrik Pettersson

Henrik Pettersson

Affärsutvecklings- och R&D chef

Mobil: (+46) (0) 70 -790 63 35
henrik.pettersson@svancare.se

Produktchef

Lena Hjalmarsson

Lena Hjalmarsson

Produktchef/Säljare

Växel: 0240–101 02
Mobil: 070–483 71 75
lena.hjalmarsson@svancare.se

Ekonomi

Helene Nordin

Helene Nordin

Ekonomiansvarig

Växel: 0240 – 101 02
Mobil: 070 – 790 15 01
helene.nordin@svancare.se

Fakturaadress
faktura@svancare.se

Export

James Jacobs

James Jacobs

Export manager

Phone +47 404 19 442
james.jacobs@svancare.se

Företagsledning

Marcus Bjurman

Marcus Bjurman

VD/CEO

Växel 0240- 101 02
Mobil: 070-209 87 30
marcus.bjurman@svancare.se

Produktion

Pentti Takkinen

Pentti Takkinen

Växel: 0240–101 02
pentti@svancare.se

Simon Eriksson

Simon Eriksson

Växel 0240-101 02
simon.eriksson@svancare.se

Johan Almén

Johan Almén

Produktions- och inköpschef

Växel: 0240 – 101 02
Mobil: 070-790 07 32
johan@svancare.se
E-post Inköp: inkop@svancare.se

Johanna Arkeklev

Johanna Arkeklev

Växel 0240-101 02
Mobil: 070-378 41 83
johanna.arkeklev@svancare.se

Asta Åberg

Asta Åberg

Inköpare

Växel 0240-101 02
Mobil: 0720-884783
asta.aberg@svancare.se

Micke Nettelbladt

Installatör Stockholmregionen

Mobil: 070 – 63 998 66
E-post: info@svancare.se

Hitta närmaste provstation

Våra produkter finns utplacerade på orter i hela Sverige.

Export

Denmark

Ropox A/S
www.ropox.dk

Finland

Väinö Korpinen Oy
www.korpinen.com

Germany

Ato Form GmbH
www.ato-form.com

Sunrise Medical GmbH
www.sunrisemedical.com

Ireland

HC21
healthcare21.eu

New Zeeland

Cubro Rehab Ltd
www.cubro.co.nz

Norway

Hepro
www.hepro.no

Schweiz

PromediTec SA
Mail: info@promeditec.ch

United Kingdom

Performance Health
www.performancehealth.com