Beställningar

E-post: order@svancare.se

Huvudkontor i Ludvika

Svan Care AB
Alvägen 1
771 41 Ludvika
Sweden

w

Ring för rådgivning

Telefon: 0240-101 02 Våra kunniga rådgivare är tillgängliga per telefon måndag till torsdag kl. 08.00–16.00 samt fredagar kl. 08.00–15.00.

Skicka e-post

info@svancare.se Rådgivarna svarar på dina frågor per e-post kontinuerligt varje vardag kl. 08.00-16.00. Du kan även välja att bli uppringd när det passar dig.

Bostadsanpassning, Bidette, Balance, Lift och Gripo Alu

Mari-Ann Kerstis

Mari-Ann Kerstis

Innesäljare

Växel: 0240 – 101 02
Direkt: 0240 – 125 45
Mobil: 070 – 395 00 15
mari-ann@svancare.se

Lena Hjalmarsson

Lena Hjalmarsson

Produktchef/Säljare

Växel: 0240 – 101 02
Mobil: 070 – 483 71 75
lena.hjalmarsson@svancare.se

Marro Karlsson

Marro Karlsson

Representant/Säljare

Mobil: 070-790 10 84
marro.karlsson@svancare.se

Conny Schedin

Conny Schedin

Representant/Säljare

Mobil: 070-790 04 85
conny.schedin@svancare.se

Marie Söderquist

Marie Söderquist

Representant/säljare

Mobil: 070- 790 80 81
marie.soderquist@svancare.se

Sofie Nilsson

Sofie Nilsson

Representant/säljare

Mobil: 070- 790 24 94
sofie.nilsson@svancare.se

Gaius Badrumskoncept

Bjarne Atlefur

Bjarne Atlefur

Regionchef Götaland

Mobil: 070-790 63 28
bjarne.atlefur@svancare.se

Kalle Ritzén

Kalle Ritzén

Regionchef Svealand och Norrland

Mobil: 070-790 41 14
kalle.ritzen@svancare.se

Krabat ”hjälpmedel för barn och ungdom”, V-Trak rullstolsrygg

Lotte Wemmenborn

Lotte Wemmenborn

Leg sjukgymnast

Mobil: 0730-32 92 99
lotte.wemmenborn@svancare.se

Anders Larsson

Anders Larsson

Leg sjukgymnast

Mobil: 070-378 41 88
anders.larsson@svancare.se

Service/Support

Per Jonasson

Per Jonasson

Service/support

Direkt: 0240-12547
Mobil: 073-023 68 34
per.jonasson@svancare.se

Produktutveckling

Henrik Pettersson

Henrik Pettersson

R&D Manager

Mobil: (+46) (0) 70 -790 63 35
henrik.pettersson@svancare.se

Export

James Jacobs

James Jacobs

Export manager

Phone +47 404 19 442
james.jacobs@svancare.se

Ekonomi

Helene Nordin

Helene Nordin

Ekonomiansvarig

Växel: 0240 – 101 02
Mobil: 070 – 790 15 01
helene.nordin@svancare.se

Fakturaadress
faktura@svancare.se

Företagsledning

Jan Nordin

Jan Nordin

VD/CEO

Växel 0240- 101 02
Mobil: +46 (0) 70- 619 78 01
jan.nordin@svancare.se

Produktion

Pentti Takkinen

Pentti Takkinen

Växel: 0240 – 101 02
pentti@svancare.se

Simon Eriksson

Simon Eriksson

Växel 0240-101 02
simon.eriksson@svancare.se

Johan Almén

Johan Almén

Produktions- och inköpschef

Växel: 0240 – 101 02
Mobil: 070-790 07 32
johan@svancare.se
E-post Inköp: inkop@svancare.se

Micke Nettelbladt

Installatör Stockholmregionen

Mobil: 070 – 63 998 66
E-post: info@svancare.se

Asta Åberg

Asta Åberg

Inköpare

Växel 0240-101 02
Mobil: 0720-884783
asta.aberg@svancare.se

Hitta närmaste provstation

Våra produkter finns utplacerade på orter i hela Sverige.

Export

Denmark

Puls Homecare A/S
www.pulshomecare.dk

Finland

Väinö Korpinen Oy
www.korpinen.com

Germany

Ato Form GmbH
www.ato-form.com

Vida Global GmbH
www.vidaglobal.de

Ireland

Ability Ireland
www.abilityireland.com

New Zeeland

Cubro Rehab Ltd
www.cubro.co.nz

Norway

Hepro
www.hepro.no

Schweiz

PromediTec SA
Mail: info@promeditec.ch

United Kingdom

Performance Health
www.performancehealth.com

John Preston & Co Ltd
www.johnpreston.co.uk